Jordánsko 

02.11.2024

Termín cest:


2.11. - 8.11. - 7 dní

22.11. - 27.11. - 6 dní


Věděl/a jsi, že po 4 hodinách letu se můžeš ocitnout na místě, na kterém zažiješ opravdový kulturní šok? Místo, které je jako z pohádek 1000 a jedné noci. Na místě, kde se začaly psát dějiny novodobého světa?

Spousta lidí má vůči arabským zemím předsudky -  ano, může to být někdy i oprávněné, ale ne tady, ne v Jordánsku. Jordánsko je multikulturní zemí, kde vedle sebe žije několik etnik, či náboženských skupin, ať už se jedná o Araby či Křesťany.. Jordánský král je z půli Brit, a směřuje svou zemi lehce odlišným směrem oproti jiným arabským zemím.


Itinerář

1.den- ODLET Z VÍDNĚ nebo BUDAPEŠTI - AMMAN AIRPORT - DANA -  Na letiště vás dovezeme v našem pohodlném mikrobusu s celou partou lidí. Pro cestovatelé z jiných krajů vymyslíme a zařídíme co nejpohodlnější dopravu/svoz.

- vyzvednutí automobilu u společnosti SIXT a následný přesun do ubytování / 2 hodinový přesun do rezervace DANA.

2.den - DANA REZERVACE -. Jedná se o velmi kouzelné místo. Zde naleznete opravdový klid, údolí, vyschlá řečiště, panenskou přírodu. V ranních hodinách vyrazíme asi na 3-5 hodinovou túru úžasnou roklinou a vyschlým řečištěm. Túra není podmínkou. Kdo se na ní nebude cítit, může zůstat v kempu, s úžasným výhledem na celou rezervaci.

Posléze přesun do města Wadi-Musa (Petra). Po příjezdu do Petry nás čeká zasloužený odpočinek.

3.den - PETRA po snídani přesun do skalního města Petra (vstupenka je již v ceně). Prohlídka nám zabere ca. 4-6 hodin. Prohlédneme si známou Pokladnici, poté odbočíme mimo obvyklou turistickou cestu asi na 2 hodinový výšlap, kde uvidíš jak bylo toto město Nabatejců rozsáhlé a zároveň kouzelné, s úžasnou vyhlídkou na celé skalní město. Po prohlídce Petry nás čeká ca. 3 hodinový přesun do pouště Wadi-Rum. Po cestě je možnost se zastavit v lokálních restauracích a dopřát si něco k snědku. Po příjezdu do nádherného kempu, který je plně zařízený (sociální zařízení, kulturní místnost, jídelna, klimatizace....) mají účastníci volný program. Od 19 hodin se podává večeře formou švédských stolů (15 JOD).


4.den - WADI RUM - po snídani je možnost vyrazit na JEEP TOUR (na délce projížďky i ceně se dá s majitelem kempu domluvit). Poušť Wadi-Rum je rozsáhlá a je tady spousta krásných míst, které stojí za to být spatřena. Během první světové války zde přebýval důstojník Lawrence z Arabie (Brit), který pomohl místním Arabům v boji proti Turkům. Na výletě po poušti lze spatřit mnoho míst, kde Lawrence přebýval, ale i jiné úchvatné přírodní scenérie.

Posléze přesun do přístavního města AQABA.

5.den - AQABA - DIVING RESORT - příjemné ubytování v resortu pro potápěče. Ubytování je opatřeno bazénem, kulečníkem, vyhlídkou na aqabský záliv. 

Možnost koupání se v rudém moři, šnorchlování, potápění se. Večerní prohlídka Aqaby/večeře.

6.den MRTVÉ MOŘE - MADABA - HORA NEBO - ranní přesun k mrtvému moři / koupání. Posléze přesun do biblického města Madaba, kde si prohlédneme historické centrum, které obývají převážně křesťané a kostel kde se nachází mozaika z 6. století, která vyobrazuje tehdejší svět / výlet k biblické hoře Nebo, odkud Mojžíš spatřil Zemi zaslíbenou (Judeu)


MADABA - ŘEKA JORDÁN - přesun k řece Jordán (12 Jod). Návštěva kostela svatého Jana křtitele. 

7. den -  Přílet do Vídně v odpoledních hodinách. Odvoz účastníků do Čr.

Listopad - 2.11. - 8.11. 2024

Listopad - 22.11. - 27.11. 2024

Cena: 25 900 Kč 

Náročnost: mírně náročné
Počasí: V Aqabě panuje celoročně teplé počasí. V Petře, Daně, Wadi-Rum se pohybuji denni teploty v lednu a únoru mezi 12 - 20st. Od března teploty již začínají razantně stoupat. V dubnu panují již příjemně jarní až letní teploty. Listopad je vskutku vyhřátý a teplý měsíc s teplotami pohybujícími se kolem 27st. Sluneční aktivita je v Jordánsku mimo zimní měsíce vysoká. Doporučuje se ochrana pokožky.

 


Cena zprostředkovává:

  1. Zpáteční letenka / příruční zavazadlo 40 x 30 x 20 cm / větší zavazadlo je za příplatek 1200 Kč
  2. Odvoz na letiště Vídeň / doprava zpět do ČR /
  3. Ubytování 6 nocí ve vybraných kvalitních penzionech, či kempech (Dana, Wadi-Rum) - snídaně v ceně
  4. Vízum 
  5. Vstup do Petry a Wadi Rum
  6. Zapůjčení automobilu u společnosti Sixt, nebo Al Thuraya
    K dispozici po celou dobu pobytu
  7. Delegát / Místní průvodce


Cena nezprostředkovává :

Obědy, večeře a výlet v poušti Wadi-Rum (30-50 JOD - podle délky výletu), vstup k řece Jordán 12 JOD. 

Stravování v Jordánsku je cenově srovnatelné s Čr. Jídlo je velmi chutné.
Samostatný pokoj - po domluvě 


Bezpečnost v Jordánsku je na srovnatelné úrovni s Českou republikou.

Online rezervace / konzultace

Pro více informací, či rezervaci vyplňte prosím tento formulář