Portugalsko/Španělsko

12.09.2024

12.9. -18.9. - 7 dní

Divoká zem

Ruku na srdce - znáte někoho kdo byl v Portugalsku? Jistě - znáte, ale takových lidí je pouze hrstka. Portugalsko je pro našince stále ještě docela cizí a neprobádaná země. O to více je tato námořnická země přitažlivá a vzrušující. Vždyť už jenom při přesunu z letiště do města Porto, na člověka dýchne jedinečná atmosféra přístavního města. 
Následný přesun na sever do horské oblasti Peneda-Geres je jen již dalším důkazem jedinečnosti této krajiny a kultury této výjimečné oblasti. Pokud toužíte zažít něco "jiného" a nevšedního, pak je pro vás Portugalsko tou pravou destinací.

ITINERÁŘ:

12.9. - Odlet z Vídně 11:30 - Porto / Přesun do ubytování v severní a klidné části Porta - odpolední/večerní procházka a prohlídka Porta. Ochutnávka portského vína atd. 

13.9 - 15.9. - Peneda Geres - Přesun do Národního parku Peneda Geres. Po cestě se stavíme k oceánu, vychutnáme si např. dobrou kávu - odvážlivci si dopřejí koupání v oceánu.

- poznávání krás NP. Nachází se zde opravdové turistické vyžití. Od krásných vodních reservoárů, přes stezky tajuplnými lesy, až po křišťálové tůňky vybízející ke koupání.

15.9. - 16.9.- Španělsko - Santiago de Compostela - přesun do 200km vzdáleného poutního města Santiago de Compostela. Prohlídka města.

17.9. - Portugalsko - Esposende - přesun do přístavního městečka nad Portem. Volný program.

18.9. - Porto - Airport - odlet v 10:15Cena: 24 900 Kč

Náročnost: mírně až středně náročné
Počasí: V září panují v Portugalsku velmi příjemné teploty. Letní vedra jsou již pryč, ale stále se můžete hezky vyhřát. Vzhledem k tomu, že se Portugalsko nachází u Atlantiku, tak je třeba počítat i s občasnými srážkami.Cena zprostředkovává:

  • Zpáteční letenku / příruční zavazadlo 40 x 30 x 20 cm / větší zavazadlo je za příplatek 1200 Kč
  • Odvoz na letiště Vídeň / doprava zpět do ČR /
  • Ubytování 6 nocí ve vybraných kvalitních penzionech
  • Zapůjčení 9ti místného automobilu
  • Delegát/Průvodce

Cena nezprostředkovává :

Jídlo a vstupy

Stravování v Portugalsku je cenově srovnatelné s Čr. Jídlo je velmi chutné.
Samostatný pokoj - po domluvě a za příplatek.

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.